Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wolontariusze

Czcionka:

Masz wolny czas i nie wiesz co z nim robić, spędź go twórczo u nas. Albo wiesz, że w bibliotece zawsze jest coś do zrobienia. Jesteś zainteresowany pracą jako wolontariusz, masz ochotę czynnie uczestniczyć w życiu biblioteki, masz pomysł na współpracę - przyjdź lub napisz do nas. Wiek nie gra roli. Wystarczą dobre chęci. Można nas wspierać w wielu akcjach. Czekamy na propozycje. 

Pomagali nam i pomagają: 

Justyna Podkościelna - wolonariuszka. Od 2020 r. pomaga w organizacji wydarzeń bibliotecznych. Przynosi ciasta lub przekąski na spotkania i imprezy biblioteczne, pomaga w przenoszeniu mebli i aranżacji miejsc do wydarzeń, fotografuje i udostępnia nam materiały z imprez. 

 

Teresa Liszniewska - wcześniej stażystka, od połowy 2022 r. wolontariuszka. Dowozi książki osobom starszym, pomaga we wszelkich działaniach bibliotecznych, w tym w pracach porządkowych biblioteki, których nigdy nie brakuje w bibliotece lub poza nią. Dowozi lub rozwozi osoby niemobilne na spotkania. Pomaga przy selekcjach, porządkowaniu księgozbioru. Czasami zastępuje  w czasie nieobecności osób zatrudnionych.

 

Pani Małgorzata Rozmysłowska - wolontariuszka. W 2018 r. pomagała przy większości prac bibliotecznych, opatrywała książki kodami kreskowymi, wypisyłała karty, pomagała przy wypożyczaniu i selekcji. Pomaga w utrzymaniu porządku lokalu i księgozbioru. Dowoziła książki osobom starszym. 

 

 

 

Klaudia Liszewska - wolontariuszka. Pomaga przy wypożyczaniu, selekcji, porządkowaniu oraz pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi (lata 2018 - 2019) . Prawie co roku zajmuje się animacją dzieci w czasie Nocy Nibliotek. 

 

 

Kira Sinn - wolontariuszka. Pomaga przy zajęciach z kodowania, uczestniczka szkolenia wyjazdowego z kodowania (lata 2018 - 2019)

 

 

Paweł Dębowski - wolontariusz. Wieloletni pomocnik odpowiadający za sprawne działania komputerów i sieci, aż do 2020 r.

 

W latach 2013- 2015 przy projekcie Biblioteki Praktycznej i partnerstiwe lokalnym aktywnymi wolontariuszami byli: Bożena Orłowska, Beata Łanczkowska, Edyta Antoń, Urszula Czerwińska, Monika Osińska, Malgorzata Korszuń, Krystyna Gałażyn, Małgorzata Danielewicz, Teresa Liszniewska, Maria Barczak, Jerzy Buczyński, Daniel Sieraniewicz, Janusz Balcer, Wojciech Złotorzyński. Wielu z nich włączało się rownież do pomocy przy organizacji  innych imprez i nie sposób przecenić ich działań. 

 

Kalendarz

Luty 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3