Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2014

Czcionka:

Tegoroczna kampania akcji odbywa się w dniach 24-30 marca br. Jej myśl przewodnia to zdobywanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych potrzebnych w nowoczesnej europejskiej gospodarce. Biblioteka Wiżajny przygotowała warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat wg scenariusza na podstawie książki Aleksandry i Daniela Miezińskich "Co ze mnie wyrośnie?" - spotkania dla dzieci i ich rodziców o wymarzonych zawodach i umiejętnościach, które są potrzebne do ich wykonywania.

Co z ciebie wyrośnie?

Utworzono dnia 16.02.2019, 22:06

Cztery spotkania: Spotkanie Pierwsze - z klasą II i Panią Krystyną Żukowską oraz dwójką rodziców na zajęciach dotyczących zawodów, które dzieci chciałyby wykonywac w przyszłości. Zabawa była ciekawa, inspirująca, wesoła, wciągająca. W jej trakcie przypominały nam się najróżniejsze stare i nowe zawody i profesje. Dzieci chciałyby byc policjantami, rolnikami, strażakami, mechanikami, piosenkarzami, artystami, nauczycielami, informatykami, bibliotekarzami, wojskowymi, kierowcami, piłkarzami, fryzjerami, lekarzami i wieloma innymi, których tu nie sposób wymienic.

Spotkanie drugie - z klasą 0A i panią Barbarą Mazurkiewicz. Dzisiaj w ramach akcji czytaliśmy o trudnych lub dziwnych zawadach. Usłyszeliśmy kto to jest wulkanizator, wyciskacz węży, dubler, owocowy rzeźbiarz czy kiper. Potem używaliśmy i omawialiśmy rekwizyty, które dotyczą różnych zawodów, ale najchętniej grupa tańczyła lub śpiewała, zdolności artystyczno-ruchowe to ich największy talent.

Spotkanie trzecie - z klasą I i panią Beatą Zamojską. Z powodu inspirujących zajęc nasz tydzień się przedłuża:) Dzieci z klasy pierwszej chciałyby byc: paleontologiem, inżynierem, traktorzystą, gwiazdą, mechanikiem, farmerem, policjantem, lekarką, antyterrorystą, nauczycielką. To tylko niektóre z wymienionych dzisiaj zawodów. Talent na pewno ta grupa ma teatralny, bowiem odważnie przedstawiała wybrane zawody w pantominie, a to trudna sztuka. Z książki dowiedzieliśmy się kto to jest: kanalarz, taksator, dubler, wodzierej, antypodysta, wyprowadzacz psów, zdun i tajemnicza prestidigitatorka. Kto nie wie czym jest ta ostatnia profesja - zapraszamy do biblioteki po wiedzę;)

Spotkanie czwarte - ostatnie, kończące tegoroczną kampanię. Dziś z klasą O b i panią Mirką Wiliwis. Poznawaliśmy kolejne dziwne lub nowe zawody: testera mebli, florystkę, nasłuchiwacza kosmosu czy urbanistka.

Pomagała wolontariuszka - Beata w organizacji rekwizytow na zajęcia i fotografowaniu.

Kalendarz

Luty 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3