Warsztaty z batikiem i gliną

Grupa Czwartkowa zaprasza na warsztaty wyjazdowe z gliną i batikiem do Suwalskiego Przytuliska w Węgielni koło Suwałk w dniu 18 września 2019 r. (środa). Czas trwania warsztatów z dojazdem ok. 6 godzin. Wyjazd o godz. 10.00 sprzed Biblioteki Wiżajny.

Warsztaty pod opieką instruktorek z Suwalskiego Przytuliska związane będą z kreatywnym malowaniem i pisaniem woskiem w formie batiku oraz wykonywaniem glinianych tabliczek i zapisywaniem na nich inspirujących cytatów, myśli, przekazów.

Jest to kolejne działanie pod hasłem "Znajdźmy wspólny język", dofinansowanego ze środków programu „Dom Kultury + inicjatywy lokalne”, koordynowanego przez Świetlicę Wiżajny.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Skierowane do dorosłych i młodzieży.

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy w bibliotece lub świetlicy. Można telefonicznie rezerwować miejsce. Szczegóły pod numerami tel.: 87 568 84 92, 87 568 80 53, 604244966

Warsztaty z gliny i batiku

Utworzono dnia 18.09.2019, 19:47

W środę -  18 września odbyły się warsztaty tworzenia prac z gliny i batiku związane z poszukiwaniem nowych form przekazu. Podzieleni na grupy pod okiem instruktorek pani Alicji i pani Wioletty malowaliśmy i zapisaliśmy ważne nam słowa, symbole, cytaty, inspiracje na glinianych tabliczkach i na płótnie malowanym woskiem i farbami. Na miejscu, w Przytulisku mogliśmy obejrzeć rzeźbione anioły i inne upcyclingowe cudeńka, zobaczyć autorskie przedstawienie w teatrzyku skrzynkowym (kamishibai). Dostaliśmy gorącą herbatę, pyszną zupę i gorący posiłek i dużo serca. Było przytulnie, wspólnotowo i kreatywnie, bo prowadziły nas tam dobre anioły.