Gminna Biblioteka Publiczna w Wiżajnach w ramach Priorytetu 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych” Kierunek interwencji 1.1. „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych” NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021-2025 pochodzących z budżetu państwa otrzymała w roku 2023 dotację w wysokości 6000,00 na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków.

Grupą odbiorców docelowych są czytelnicy i użytkownicy Biblioteki,  którzy w ramach wsparcia NPRCz 2.0. będą mogli korzystać z udoskonalonej i poszerzonej oferty biblioteki obejmującej zarówno aktualizowany w trybie ciągłym i systematycznie uzupełniany o nowości wydawnicze księgozbiór, jak i audiobooki.

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiżajnach w ramach Priorytetu 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych” Kierunek interwencji 1.1. „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych” NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021-2025 pochodzących z budżetu państwa otrzymała w roku 2022 dotację w wysokości 5500,00 na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków.

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiżajnach w ramach Priorytetu 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych” Kierunek interwencji 1.1. „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych” NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021-2025 pochodzących z budżetu państwa otrzymała w roku 2021 dotację w wysokości 6000,00 na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków.