Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Noc Bibliotek - online

Czcionka:

Noc bibliotek - już tylko online! Program:

* Od dzisiaj dla chętnych 100 osób mamy do udostępnia link i hasło do wyświetlenia filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” w domu! Ważny od 9 do 12 października 2020 r. Zapraszamy do kontaktu. Poprzez maila, messngera, telefonicznie 87/5688492 lub bezpośrednio w bibliotece.  Jeśli prześlecie nam zdjęcia z domowego oglądania filmu lub transmisji, będziemy mogli umieścić to na stonie internetowej akcji. Więcej informacji o filmie poniżej. 

* W Noc Bibliotek 10 października o godz. 17.00 na kanale Nocy na FB: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/wojtek-lolek-i-ambaras/odbędzie się spotkanie i warsztaty online z Wojciechem Mikołuszką, autorem książki „Wojtek”. Mamy tą książkę u siebie:)  

* Pierwsza w historii akcji gra online "Klimat na czytanie"  na Noc Bibliotek 2020 dzięki współpracy z @GE Events czeka na Was na nocbibliotek.pl! Gra warta świeczki. Przekonajcie się, że Noc Bibliotek online może być ekscytująca! Pod linkiem: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/gra/?fbclid=IwAR0BQdKyKHywThyWQeqDv4_Odlw_nivTEoXJfc48NraTz-4yChz0Nmfxzyg

* Pod linkiem:  https://www.facebook.com/events/819559532182760 można się włączyć w sobotę 10 października o godz. 19.00 do transmisji inauguracyjnej ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2020 pod hasłem "Klimat na czytanie". Warto!

* mamy do rozdania dla Was wlepki z logiem tegorocznej akcji. Do odbioru w bibliotece.

Noc Bibliotek 2020

Utworzono dnia 03.11.2020, 15:44

Nasza Noc Bibliotek w nowej siedzibie została w ostatniej chwili odwołana ze względów bezpieczeństwa. Wdrożyliśmy więc szybko plan B, czyli działania hybrydowe, za dnia stacjonarnie, a wieczorem już tylko online. Na naszych stronach umieściliśmy program przygotowany przez organizatorów akcji (spotkania, gra). O godz. 19.00 połączyliśmy się jako biblioteka z transmisją inaugurującą ogólnopolską Noc Bibliotek gdzie było wiele mądrych, wzruszających i zabawnych opowieści o doświadczeniach bibliotecznych gości.

Z planowanej sobotniej Nocy Bibliotek zrobiliśmy „Dzień” i część ludzi, która miała przybyć wieczorową porą przyszła za dnia. Dyskutowaliśmy o naszej kondycji jako społeczeństwa, rozmawialiśmy o lęku, który towarzyszy epidemii, oglądaliśmy filmy promujące akcję Nocy Bibliotek. Dzieliliśmy się zdrowymi przekąskami: czipsami z jarmużu, świeżą marchewką i kostką serową. Część rodziców wzięła kody do transmisji filmu „„Jakub, Mimmi i gadające psy” w domu, niektórym mieliśmy dosłać go mailem. Wszyscy chętni dostali wlepki z logiem akcji. Kilka rodzin przysłało nam zdjęcia z nocnego oglądania filmu w domach. Akcję rozciągnęliśmy na cały październik i pewnie listopad, kiedy to włączymy się jak co roku w Tydzień Edukacji Globalnej.

Niestety, nie odbyły się tak oczekiwane przez dzieci warsztaty z kodowania, w którym mieli nam pomoc wolontariusze. Ani wspólne czytanie i spotkania wieczorno-nocne ludzi, którzy chcieli podyskutować o kondycji kultury i klimatu w naszej gminie. Wielka szkoda.

Zorganizowaliśmy za to wystawę książek i materiałów tematycznie nawiązujących do dbania o środowisko. Nasza wystawa „Z klimatem” wciąż się rozrasta o nowe pozycje. Cieszy też, że książki te są również przeglądane i chętnie brane do domu. Polecamy  wciąż materiały i treści dostępne w internecie o tematyce zmian klimatycznych, m.in. film "Można panikować".

Chłopcy, którzy po weekendzie przyszli do biblioteki, chętnie włączyli się w pomoc przy ustawianiu kontenerów na śmieci i potem poznawały nową siedzibę.

Miłą dla nas niespodzianką był podarunek obrazu od jednej z czytelniczek. Do naszej nowej siedziby i w klimacie na czytanie. Jest on nam teraz wspaniałą promocją biblioteki, książek, czytania, wyrazem troski o Ziemię i wspaniałą pamiątką.

https://nocbibliotek.ceo.org.pl/biblioteka/gminna-biblioteka-publiczna-w-wizajnach/#relacja

Kalendarz

Luty 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3