Biblioteka - lokalne centrum wiedzy praktycznej

Czcionka:

Biblioteka Wiżajny zakwalifikowała się do udziału w projekcie "Biblioteka. Lokalne Centrum Wiedzy Praktycznej" realizowanym przez Fundację Nowe Media.

Biblioteka wraz z grupą czytelników miala w czasie sześciu miesięcy zdobywać wiedzę oraz poznawać narzędzia, które pozwolą efektywniej korzystać z zasobów Internetu oraz nowych technologii i mediów społecznościowych. Uczestnicy projektu uzyskali dostęp do programów graficznych i tworzyli multimedialne gazety internetowe (na platformie systemu Qmam), prowadzili zdalne spotkania z ekspertami przy użyciu systemu wideokonferencyjnego, a także nauczyli się korzystać z programów do zarządzania treścią stron internetowych (CMS) i tworzenia prezentacji.

Projekt  realizowany był z animatorką Fundacji Nowe Media panią Kingą Grabowską.
Piknik Wiedzy Praktycznej - to produkt finalny tych działań
Plenerowa impreza organizowana wspólnie z wolontariuszami grupy Biblioteka Praktyczna, instytucjami publicznymi i mieszkańcami. Okazja do zabawy, wymiany poglądów, poszukiwania ciekawej formy zaistnienia i propagowania partnerstwa lokalnego.

Biblioteka Praktyczna szkolenia

Piknik wiedzy praktycznej