Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Książka z kluczem

Czcionka:

 

Lipiec - na psa urok

W tym miesiącu wszystkich psolubnych, ale nie tylko zapraszamy do zapoznania się z książkami z psem w tytule. Obecna „Książka z Kluczem” nie skupia się jednak na poradnikach o czworonogach, lecz proponuje dzieła wybitnych twórców, jak: Arthur Conan Doyle, Franz Kafka, Michaił Bułhakow, Truman Capote, Gunter Grass czy Mario Vargas Llosa, jak i jednego z naszych najlepszych poetów Zbigniewa Herberta. Z tych bardziej „wakacyjnych” pozycji takich jak historię nieufnego psa Como czy zagadkę detektywistyczną opowiedzianą z perspektywy psa. Ponadto trochę kryminałów i wyciskaczy łez z pieskami w tle. Jak zwykle – dla każdego coś dobrego!

Lista książek w bibliotece, ale zachęcamy do samodzielnych poszukiwań!

Kwiecień, maj - książki

23 kwietnia - to Światowy Dzień Książki. Ten miesiąc naszej zabawy to incepcja literacka. Książki o książkach. Na liście są pozycje, w których książki odgrywają ważną rolę. Czasem wpływają na życie bohaterów, czasem całkowicie je determinują. Wśród literatury obyczajowej nie mogło zabraknąć koronnych tytułów wpisujących się w temat, a zatem Carlosa Luiza Zafona czy też Waltera Moersa. Zachęcamy także do lektury rozpraw literackich Umberto Eco czy czarnego humoru Domingueza. Oczywiście książki dla dzieci też są. Zapraszamy też do zostawienia śladu swojej koncepcji w "Książce do zrobienia". Zostanie na długo w bibliotece. 

 

W załączniku na dole nasze propozycje - ale jest ich o wiele więcej, przyjdź i poszukaj!

 

 Marzec - liczby 

Wybierając temat przewodni proponowanych książek do „Książki z Kluczem”, posiłkujemy się kalendarzem oryginalnych świąt. W tym miesiącu przypadło na liczbę pi, jej dzień wypada na 14 marca. Nie zabrakło więc na marcowej liście „Życia Pi” Yanna Martela. Idąc tym tropem, wszystkie tytuły książek naszej nowej akcji zawierają w tytule jakąś liczbę lub odniesienie do nich. Postaraliśmy się, by polecane pozycje były różnorodne pod względem tematycznym i gatunkowym. Wśród autorów znajdują się takie znamienitości jak Haruki Murakami, George Orwell, Vonnegut czy też Marek Hłasko i oczywiście literatura młodzieżowa. 

Aby wypożyczyć jedną z pozycji, szukaj samodzielnie w księgozbiorze bibliotek: publicznej i szkolnej. Oczywiście pomożemy ją namierzyć. 

W załączniku nasze propozycje.  Więcej tytułów niż w załączniku na gazetce w korytarzu biblioteki/gimnazjum). Możesz znaleźć swoje i powiedzieć nam, czy się podobały.

 

ZAŁĄCZNIKI:

								

Książki z kluczem - kwiecień, maj

Utworzono dnia 03.04.2019, 14:13

Lista książek z kluczem na marzec

Utworzono dnia 06.03.2019, 16:25

Kalendarz

Październik 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6